Skip to content Skip to footer

Zalety doniczek rynnowych

Doniczki rynnowe to stosunkowo nowy produkt. Mimo że cieszy się sporym zainteresowaniem, to jednak nadal wiele osób nie ma pojęcia o istnieniu takiego typu pojemnika. Warto zapoznać się więc z jego zaletami.

Atrakcyjny design i wykorzystanie przestrzeni

Doniczki na rynny to przede wszystkim bardzo interesujące rozwiązanie, które z pewnością zwróci uwagę niejednej osoby. Pojemniki na kwiaty zwykle kojarzą się jako tradycyjne elementy stawiane na ziemi, parapecie czy podłodze. Dlaczego jednak nie wykorzystać innej możliwości i nie zamocować doniczki na rynnie? Z pewnością można wówczas liczyć nie tylko na atrakcyjny design budynku, ale również na idealne zagospodarowanie przestrzeni. Doniczka rynnowa staje się więc doskonałym i prostym sposobem na zaoszczędzenie miejsca wokół domu. Gdy ilość roślin na tyle duża, że przestają mieścić się na ziemi, można niektóre z nich umieścić właśnie w ten sposób. Poza tym doniczki rynnowe z pięknymi kwiatami pozwalają także maskować różne niedoskonałości budynku czy elewacji.

Wiele opcji wyboru

Inną zaletą jaką wyróżniają się doniczki na rynny, jest dość duża ilość wariantów do wyboru. Robiąc zakupy w sklepie ogrodniczym, warto zwrócić uwagę, jak wiele wersji oferują producenci. Doniczki rynnowe różnią się pojemnością, wysokością, kształtem, kolorem, zdobieniami, fakturą i materiałem wykonania. Zazwyczaj są to lekkie, plastikowe, poręczne pojemniki, których zainstalowanie jest niezwykle proste. Warto przy okazji dodać, że przedmioty te są także bardzo funkcjonalne i praktyczne. Poza faktem, że można umieścić je na rynnie, pozwalają wykorzystać się też w innych miejscach, np. na słupach, płotach, ogrodzeniach. Niewielkie otwory w spodniej części zapewniają właściwy odpływ nadmiaru wody.

Wytrzymałość

Ponieważ doniczka rynnowa zawsze znajduje się na zewnątrz budynku, jest narażona na różne czynniki, które mogą ją uszkodzić. Chodzi tu np. o upalną temperaturę, bardzo silny wiatr, grad czy ulewny deszcz. Na szczęście doniczki rynnowe są bardzo solidnie wykonanymi pojemnikami, który charakteryzuje się odpornością na zniszczenia. Odpowiednio zamocowane nie stanowią żadnego ryzyka upadku ani awarii. Ponadto nie ma też problemu z ich myciem. Tworzywo sztuczne, z którego są wykonane, zapewnia łatwość utrzymania pojemnika w czystości.

Zakup i cena doniczek rynnowych

Doniczka rynnowa to chętnie wybierany produkt przez klientów centrów ogrodniczych. Dostępność takich pojemników jest spora – można je kupować internetowo i stacjonarnie, w dowolnie wybranej przez siebie wersji. Zaletą jest także ich atrakcyjna cena. Doniczki na rynny kosztują kilka lub kilkanaście złotych. Warto zatem rozważyć ich zakup podczas aranżacji roślinności wokół domu.