Skip to content Skip to footer

Zabawa bez alkoholu

Każdy z nas lubi się bawić. Chcemy się spotkać w gronie przyjaciół, pośmiać, zrelaksować, może coś dobrego zjeść albo też pograć w coś. Jednak dawniej wiele osób było zdania, że bez alkoholu nie ma prawdziwej imprezy. Dzisiaj jednakże to się trochę zmienia.

Bezalkoholowa impreza

Czy można bawić się bez alkoholu? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Pomyślmy, jak często sami nie możemy napić się niczego z procentami. I niestety – jak często rezygnujemy przez to z pójścia na świetną imprezę. Boimy się, że będziemy wyglądać głupio, że nikt nie zrozumie, że nie możemy się napić i na pewno będzie nas namawiać..

A przecież często z całkowicie prostych, życiowych powodów nie możemy się napić. Czasem jesteśmy chorzy trochę, bierzemy różne leki, musimy wstać ran do pracy, jesteśmy kierowcami. Kobiety zaś nie mogą na pewno pić w ciąży, w czasie karmienia piersią. Warto jeszcze dodać, że czasem tak po prostu nie mamy ochot sięgnąć po alkohol albo też nie pijemy z przyczyn np. religijnych.

Drinki bezalkoholowe – prawdziwy hit!

Jak zatem widać – stosunkowo dużo osób nie pije jednak alkoholu. Dlatego też coraz więcej gospodarzy imprez decyduje się na zorganizowanie przyjęcia właśnie bez jakichkolwiek napojów wysokoprocentowych. Taka decyzja umożliwia wszystkim gościom swobodnie się poczuć. Lecz… jednak troszkę głupio jest siedzieć cały wieczór ze szklanką soku w ręce. I tu właśnie znakomitą alternatywą są drinki bezalkoholowe!

Co to jest? Są to napoje, które smakują i pachną jak najbardziej popularne drinki. Jednocześnie jednak nie zawierają ani grama alkoholu. W związku z tym spokojnie mogą po nie sięgnąć kobiety w ciąży, kierowcy oraz wszystkie osoby, które z różnych powodów nie mogą się napić.

Drinki bezalkoholowe na imprezie

Jednak aby poczęstować gości drinkami bezalkoholowymi, należy je najpierw posiadać. Gdzie możemy je znaleźć? Paradoksalnie – powinny znajdować się w każdym sklepie monopolowym. Tam na pewno będzie półka z wyłącznie wyrobami bezalkoholowymi. Drinki bez alkoholu sprzedawane są najczęściej w postaci puszek albo małych butelek.

Jak podawać takie drinki? Ważne jest to, że one nadają się do spożycia już w momencie sprzedaży. A zatem nie musimy nic robić – możemy pić je prosto z puszki. To znakomicie sprawdza się w przypadku grilla czy jakiejś innej imprezy na świeżym powietrzu. Jednak w przypadku imprezy w domu warto jednak zadbać o ładniejsze podanie. Idealnym pomysłem będzie przelanie takiego drinka bezalkoholowego do szklanki, ozdobienie jej cukrowym obrąbkiem, dodanie kostek lodu i jakiejś ozdoby!

Podsumowując – drinki bezalkoholowe to znakomita alternatywa!

Artykuł powstał we współpracy z Bezalkoholowe.com