Skip to content Skip to footer

Wynajem jako alternatywa dla kupna samochodu

W jaki sposób pozyskać pojazd z wypożyczalni? Sprawa wbrew pozorom potrafi być bardziej skomplikowana, niż by się mogło wydawać. Najpierw należy odpowiednią firmę odnaleźć. I to nie pierwszą lepszą, a taką z renomą, o której wiaodmo jakiej jakości świadczy usługi.

Dlaczego jest takie ważne? Otóż głównie dlatego, że jeśli chodzi o wynajem samochodów, to warto mieć pewność, ze będą one sprawne technicznie, z bieżącymi przeglądami i niezawodne. Również klimatyzacja w nich umieszczona powinna działać perfekcyjnie, tak, aby łatwo się korzystało z pojazdu w lecie w czasie upałów oraz w zimie w czasie mrozów.

Drugą istotną sprawą są warunki, na jakich odbywa się wynajem samochodów. Mowa tu o tym, jaki jest zakres odpowiedzialności pożyczającego, czy i jakie są kary za opóźnienia w zwrocie pojazdu (który musi być oczywiście oddany punktualnie, co jednak, jeśli spóźnimy się zaledwie o parę minut?) oraz jakie są ceny za usługę wynajmu. Trzeba pamiętać, że wielokrotnie możemy znaleźć się w sytuacji, w któej cenę tą będziemy mogli negocjować.

A same negocjacje mogą się tu pojawić w różnych sytuacjach. Jeśli często dokonujemy wynajmu pojazdów, to oczywiście możemy uzyskać zniżki dla stałego klienta. Jeśli rzadziej, możemy posłużyć się porównaniem z konkurencją i zapytaniem czy można liczyć na jakiś upust. Nie zawsze zostanie on przydzielony, ale zapytać warto.