Skip to content Skip to footer

Biżuteria w innym stylu

W dawnych czasach, gdy jeszcze nieznana była obróbka metalu, biżuteria była wytwarzana międyz innymi z drewna. Stosowano tez rzemyki. A jak wyglądał efekt końcowy? Bardzo efektownie. Na tyle, ze do dzisiaj jeszcze się stosuje z dużym powodzeniem, a popyt na tego rodzaju ozdoby w żaden sposób nie spada.

Skąd bierze się ten trend? Być może z faktu, że biżuteria z drewna kojarzy się ze stylem natury, bardzo ekologicznym i przyjemnym dla oka, a ponadto budzacym pozytywne skojarzenia. Zdecydowanie lepsze niż w przypadku metalu, będącego przecież surowcem nieorganicznym.

Warto tutaj zauwazyć pewien fakt, a konkretnie to, że biżuteria z drewna często wykonywana jest ręcznie (tzw. handmade), co zwiększa jej poziom oryginalności. A o to przecież chodzi. Ponadto trzeba zauważyć, iż moda na drewno regularnie przewija się przez całą historię ludzkości, a to jasno wskazuje na potencjał, jaki tkwi w tej metodzie tworzenia ozdób.

Nic więc dziwnego, że biżuteria z drewna, jak chociażby koraliki drewniane, jest kupowana bardzo chętnie. A często tez samodzielnie tworzona. Można powiedzieć, ze użytkowniczki takiej biżuterii są wspóltworczyniami nowych i stale rozwijajacych się trendów mody w tym zakresie.

Używaną biżuterię znajdziesz w sklepie Polowanie na ubranie.