Skip to content Skip to footer

Wady i zalety balerinek

Gdy tylko przychodzi wiosna, kobiety zmieniają ciężkie i grube kozaki albo botki na lżejsze półbuty, a nawet na minimalistyczne, drobne balerinki. Te ostatnie od lat są jednym z najpopularniejszych modeli obuwia, dlatego znajdują się one w prawie każdej damskiej garderobie. Jakie są zatem ich zalety, a jakie wady?

Balerinki- kiedy się je nosi?

Proste czółenka na niskim obcasie- tak można opisać ten rodzaj obuwia. Balerinki charakteryzują się przede wszystkim prostym krojem, dlatego nie należą do butów, które szczelnie zakrywają całą stopę. Z tego względu na co dzień nosi się je tylko wiosną lub latem, kiedy pozwala na to pogoda.

Z drugiej jednak strony baleriny to jeden z modeli, po który kobiety sięgają najczęściej, wybierając się na przyjęcia i imprezy. W pomieszczeniach bowiem nie panują niskie temperatury, jakie nie pozwalałyby na założenie bardziej wyciętego obuwia.

Zalety balerinek

Nie można zaprzeczyć, że jednym z największych walorów balerinek jest ich szeroki wybór. Na sklepowych półkach można bowiem znaleźć ich najrozmaitsze rodzaje, różniące się budową, krojem, materiałem wykonania, a przede wszystkim wzorem i dodatkami. Dzięki różnorodności niektóre z nich świetnie spiszą się na co dzień, a inne na eleganckie spotkanie. Komponują się z mnóstwem stylizacji, dlatego są jednym z najbardziej uniwersalnych modeli butów.

Minimalistyczny krój balerin nie tylko pozwala na dopasowanie ich do niemal każdego stroju, lecz także sprawia, iż są one wyjątkowo wygodne. W porównaniu do wysokich szpilek lub koturn pozwalają na dużo większą swobodę ruchów, ponieważ świetnie dopasowują się do stopy. Ze względu na płaski obcas można nawet przejść w nich całe miasto albo przetańczyć całą noc, nie odczuwając dyskomfortu. Balerinki wyglądają bowiem jak druga skóra, która ochrania stopę, nie ograniczając jej możliwości.

Wady balerinek

To, co z jednej strony jest największą zaletą tego typu obuwia, czyli płaski obcas, z drugiej strony może stać się jego największą wadą. Na buty na niskiej podeszwie nie mogą bowiem pozwolić sobie kobiety, które cierpią na różnego typu wady kręgosłupa lub zwyrodnienia w jego obrębie. Mimo iż ceni się je za lekkość i wygodę, to brak podwyższenia jeszcze bardziej szkodzi kręgosłupowi. Balerinek na płaskim obcasie powinny unikać także kobiety wykonujące stojącą pracę. To sprawia, że balerinki, mimo swoich licznych walorów, nie są dla każdego.

Za wadę można uznać także ich lekki charakter, który sprawia, że balerinek nie można założyć w chłodniejsze dni, a także wtedy, kiedy pada deszcz. Warto jednak pamiętać, że wzorowane na baletkach obuwie ma służyć kobietom przede wszystkim latem i dlatego nie mogą być one bardzo zabudowane.

Balerinki kupisz na noevision.pl