Skip to content Skip to footer

Wady wynajmowania samochodów w długim okresie

Długoterminowy wynajem samochodów łódź cieszy się w naszym kraju bardzo dużym zainteresowaniem, ale należy pamiętać o tym, że rozwiązanie to ma kilka mniej lub bardziej dotkliwych minusów. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie są największe wady wynajmu samochodów na długi okres czasu, dzięki czemu przekonacie się, czy warto wybrać się do wypożyczalni samochodów w Łodzi.

Największe wady długookresowego wynajmu aut

Bardzo często w przypadku kradzieży auta, albo szkody klienci ponoszą dodatkowe koszty, nawet w sytuacji kiedy to wypożyczony samochód nie jest przez nich użytkowany. Klienci muszą co miesiąc dokonywać opłat wynikających z umowy, a cały proces likwidacji szkody realizowany jest przez wypożyczalnię samochodów łódź. Wypożyczalnia najczęściej dopiero po odzyskaniu odpowiedniego odszkodowania, rozlicza podpisaną umowę z klientem. Efektem takiego zdarzenia mogą być zarówno nadpłaty jak i również niedopłaty.

Niekorzystna kilometrówka

Osoby, które planują skorzystać z wynajmu długoterminowego muszą pamiętać o kilometrówce. Bardzo często podczas trwania umowy trudno jest ustalić dokładny przebieg przejechanych kilometrów. Jeżeli przekroczymy ustalony w umowie limit, będziemy musieli dodatkowo dopłacić. Po przekroczeniu limitu, bardzo często klienci muszą na własną rękę serwisować samochód i płacić za wszelkie naprawy.

Pozostałe wady wynajmu długoterminowego

Wypożyczalnia samochodów łódź w sytuacji kiedy to będziemy chcieli skrócić umowę, może narzucić na nas stosowne sankcje finansowe. Warto wcześniej zabezpieczyć się przed taką sytuacją i zadbać o to, aby podpisana umowa była bardzo elastyczna. Kierowcy bardzo często proszą wypożyczalnie o dopisanie klauzuli o dwumiesięcznym terminie wypowiedzenia. Dla wielu kierowców dużym minusem może okazać się również to, że przez cały okres umowy korzystać będą wyłącznie z jednego modelu samochodu. Zmiana auta na nowszy model wiążę się przeważnie z dodatkowymi kosztami. Długoterminowy wynajem samochodów łódź to doskonałe rozwiązanie dla firm i klientów indywidualnych, ale trzeba pamiętać o wszystkich minusach tego rozwiązania.

Więcej informacji na stronie wypozyczalni samochodów http://nordynski-rent.pl/.