Skip to content Skip to footer

Pokazy sztucznych ogni na imprezach

Już od dawnych wiekó wszelkie pokazy świate fascynowały ludzi. W czasach jaskiniowych z pewnością był to pokaz rozpalania ogniska za pomoca krzemienia. Później, w czas średniowiecznych, skupiano się na czymś, co współcześnie określane jest mianem „fire show” – choć oczywiście dawniej używano innych nazw.

A jak sprawa wygląda dzisiaj? Obecnie coraz modniejsze są pokazy pirotechniczne, w czasie których prezentuje się sztuczne ognie. Najczęściej wykorzystuje się je pod koniec imprez masowych, ale równie dobrze można sporządzić niezalezny pokaz – oczywiście w odpowiedniej porze, gdyż na nocnym niebie fajerwerki prezentują się znacznie lepiej.

Faktem jest natomiast, że pokazy pirotechniczne wymagają odpowiednich zezwoleń, a publika musi być oddalona od osób uprawnionych do obsługi wszystkich sprzętów. Same pokazy musza być tez dostosowane do pewnych zaleceń związanych z dopuszczalnym poziomem hałasu i dostępną przestrzenią. Ograniczeniem będzie tez dostępny budżet.

Warto też dostosować skalę i rodzaj pokazu do publiki. Czasem wskazane będą sztuczne ognie, kiedy indziej bardziej skromne pokazy pirotechniczne z tylko podstawowymi rzeczami, typu zimne ognie. W efekcie różnić będą się również koszty i różny repertuar całej organizowanej imprezy.