Skip to content Skip to footer

Oświetlenie awaryjne

W wielkich obiektach gospodarczych, takich jak fabryki, elektrownie, czy kopalnie, niezbędne jest zamontowanie dodatkowych obwodów oświetlenia na wypadek chwilowej przerwy w działaniu podstawowego obwodu. Zastosowanie takich modułów awaryjnych może być kluczowe w trakcie usuwania przyczyny usterki.

Możliwe jednak, ze i tak potrzebne będą latarki, gdyż moduły awaryjne działają w nieco mniejszym natężeniu. Wynika to z faktu, iż działając w trybie rezerwowym siłą rzecyz musza uwzględniać mniejsze zasoby dostepnej energii. Z drugiej strony gdy główne oświetlenie przełącza się na lampy dodatkowe nie potrzeba aż tak wiele światła, wtedy ludzie raczej nie zajmują się już właściwą pracą, a poważniejszymi problemami.

Same moduły awaryjne powinny posiadać certyfikaty, a firma dostawcza powinna gwarantować ich stały przegląd i potrzymywanie mozliwośic szybkiego uruchamiania. Tak, aby w razie konieczności nie było problemu z szybkim włączeniem drugiego obwodu. Rzecz istotna, bo przecież w kopalni, czy w wielkiej hali dostęp do światła jest konieczny dla pracowników takich miejsc.