Skip to content Skip to footer

Stomatologia estetyczna – czym się zajmuje?

W dzisiejszych czasach każdy chce mieć piękny uśmiech, który stanowić będzie naturalną ozdobę. Proste, białe zęby dodają nie tylko uroku, ale również ogromnej pewności siebie. Zdrowy i piękny uśmiech znacząco poprawia kontakty z innymi ludźmi i pozytywnie wpływa na poprawę naszej samooceny. Niestety w wielu przypadkach nawet bardzo mocno dbając o swoje uzębienie nasz uśmiech może pozostawiać wiele do życzenia. W wielu problemach jedynym rozwiązaniem jest stomatologia estetyczna Katowice, która z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz więcej zadowolonych klientów.

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Najprościej rzecz mówiąc stomatologia estetyczna w Katowicach zajmuje się poprawianiem wszelkich niedoskonałości zębów. Ukruszenia, braki w uzębieniu a nawet niewielkie starcia powierzchni zębów mogą w mniejszym lub większym stopniu powodować tworzenie się wady zgryzu. Stomatologia estetyczna Katowice ma na celu przede wszystkim przywrócenie zdrowego i pięknego wyglądu zębów oraz zachowanie harmonii całej twarzy. W dzisiejszych czasach praktycznie każdy profesjonalny gabinet dentystyczny oferuje swoim klientom różne zabiegi stomatologiczne Katowice. Pamiętać należy o tym, że w zakres stomatologii estetycznej wchodzą także tradycyjne zabiegi wybielania zębów oraz usuwanie przebarwień.

Jakie są najpopularniejsze zabiegi stomatologii estetycznej?

W dzisiejszych czasach zdecydowanie jednym z najpopularniejszych zabiegów jest konturing, czyli prosty zabieg korekcyjny, który ma na celu nadanie zębom estetycznego wyglądu i odpowiedniego kształtu. Po precyzyjnym skontrolowaniu jamy ustnej doświadczony stomatolog może wykonać nie tylko poprawę długości zębów, ale również poprawić ich kształt. Zabieg ten najczęściej realizowany jest za pomocą specjalnego wiertła diamentowego, którym można swobodnie szlifować uzębienie. Zabieg ten jest bardzo bezpieczny, nie uszkadza zębów i co najważniejsze jest całkowicie bezbolesny, dlatego też tak wiele osób korzysta z jego dobrodziejstwa.

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze zabiegi stomatologiczne Katowice to bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się także popularne licówki, czyli cienkie porcelanowe nakładki, które przyklejane są bezpośrednio na widoczne powierzchnie wargowe zębów. Licówki skutecznie pomagają zakryć brzydkie pęknięcia oraz bardzo trudne do usunięcia przebarwienia. Jest to doskonały zabieg dla tych osób, które mają ubytki i mało atrakcyjne szczeliny międzyzębowe. Pamiętać należy również i o tym, że dzięki licówkom można także wydłużyć starte zęby i poprawić ich dotychczasowy kształt.