Skip to content Skip to footer

Pojemnik składany dostosowany do rodzaju produktu

Pojemnik do składania wykorzystywany jest w niektórych sytuacjach czy w określonych gałęziach przemysłu. Pojemniki składane z ażurowymi ściankami rekomendowane są do przewożenia produktów żywnościowych, sięga się po nie także w rolnictwie, gdzie wykorzystuje się je do przechowywania owoców i warzyw.

Pojemnik składany dostosowany do produktu


Składane pojemniki powinny być dobrane do produktów, które będą w nich przewożone. Wytrzymałe jednolite ścianki w pojemnikach składanych sprawdzą się w przypadku produktów wymagających dodatkowego zabezpieczenia w czasie transportu czy magazynowania. Niskie pojemniki składane o jednolitych ściankach i z dodatkowymi wytłaczanymi wkładkami z kolei można spotkać w branży spożywczej. Często w taki sposób przewozi się delikatne owoce, które nawet poprzez dotykanie innego owocu mogą się poobijać, co sprawi, że nie będą się nadać do sprzedaży. Przy magazynowaniu dużej ilości produktów ważne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni magazynowej, co umożliwiają wysokie pojemniki składane, wyposażone w dodatkowe półki. Niejednokrotnie taki pojemnik do składania musi często zmieniać lokalizację, co z kolei umożliwia wyposażenie ich w jezdne kółka. Najczęściej jednak pojemnik składany ustawia się na specjalnych wózkach, dzięki którym można je bardzo szybko przesuwać w dowolne miejsce.

Pojemniki składane w branży spożywczej


Po pojemnik do składania najczęściej sięga jednak branża spożywcza oraz rolnictwo. W składanych pojemnikach oraz skrzynkach przewozi się wybrane produkty żywnościowe oraz świeże owoce czy warzywa. W tym przypadku pojemnik składany musi mieć specjalne certyfikaty, potwierdzające, że pojemnik może mieć kontakt z żywnością. Takie pojemniki mogą mieć zróżnicowaną wysokość oraz sposób wykończenia. Najczęściej branża spożywcza sięga po składane skrzynki z niewysokimi ściankami, które po wypakowaniu żywności można składać i ponownie wykorzystywać. Bardzo często ten rodzaj pojemników posiada specjalne wycięcia w ściankach i podłożu. Ich obecność ma zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, dzięki czemu żywność będzie się wolniej psuć. W przypadku produktów przewożonych w warunkach chłodniczych obecność ażurowych wycięć zapewnia równomierne chłodzenie wszystkich produktów.

W podobne atesty powinny być wyposażone pojemniki dla branży budowlanej i przemysłu. Obie branże często przewożą produkty chemiczne, które powinny być transportowane w ściśle określony sposób. Także tutaj sprawdzą się pojemniki składane, choć będą tu wybierane głównie pojemniki o jednolitych ściankach, bez dodatkowych wycięć.