Skip to content Skip to footer

Powietrze w budynkach

W zamkniętych pomieszczeniach niezwykle ważna jest prawidłowa cyrkulacja powietrza. Zwłaszcza, jeśli często przebywają tam ludzie – ważne jest to bowiem dla ich poczucia komfortu korzystania z danego pomieszczenia użytkowego.

Jeśli jednak korzystają z niego rzadziej, też trzeba zadbać, aby wentylacja i klimatyzacja działały prawidłowo. Sprawia to nie tylko, że w lokalu jest bardziej świeże powietrze. Dodatkowym atutem jest fakt, że staje się ono czystsze, co bez wątpienia docenią głównie alergicy.

Na tym jednak nie koniec. Rozwiązania takie przydatne są w czasie panowania na zewnątrz skrajnych warunków pogodowych. W dni wyjątkowo upalne wentylacja zapewnia chłodniejszy nawiew, który pomaga koncentrowac się mimo niekorzystnych warunków. Z kolei w czasie ostrej zimy klimatyzacja może zapewnić ogrzanie pomieszczeń, stając się uzupełnieniem (bo przecież nie zamiennikiem, aż tak dobrze niestety nie ma) kaloryferów i grzejników.

Dobrze zorganizowana i zadbana klimatyzacja może też zapewnić oczyszczenie powietrza z pyłów i szybsze, a przede wszystkim sprawniejsze wietrzenie budynku.