Skip to content Skip to footer

Planujesz otworzyć biznes online? Zapomnij o reklamie

Każdy, kto rozpoczyna swój biznes w Internecie, musi zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich jest promocja swojej firmy w kanałach online. Posiadanie strony internetowej bowiem nie wystarczy, aby potencjalny klient dotarł do naszej oferty, a działania takie jak pozycjonowanie, choć wysoce skuteczne w perspektywie długoterminowej, nie przyniosą efektu natychmiast. Rozwiązaniem jest Reklama w Google, czyli płatna reklama.

Na czym polega reklama Google

Pod pojęciem reklamy Google rozumiemy płatną promocję strony w wynikach tj wyszukiwarki oraz w sieciach partnerskich. Może ona mieć formę tekstowej reklamy, banerów reklamowych o różnorodnych formatach lub filmów wideo. Można powiedzieć, że od lat funkcjonująca w wyszukiwarce google reklama płatna to dla wielu firm główne źródło klientów.

Trudno się temu dziwić. Płatne wyniki wyszukiwania są zdecydowanie częściej klikane niż tzw. organiczne z prostej przyczyny: znajdują się zawsze na pierwszym miejscu pod polem wyszukiwarki. Google oferuje klientom dużo więcej formatów reklamowych, dzięki czemu możemy testować każde z nich, by wybrać te, które przekładają się na największą konwersję.

Reklama Google – jak rozpocząć

Zanim rozpoczniemy promocję za pomocą reklamy płatnej, warto przygotować sobie zestaw fraz kluczowych, po których nasi potencjalni klienci mogą poszukiwać naszej oferty, Załóżmy, że posiadamy sklep internetowy oferujący artykuły szkolne. Klienci mogą więc wpisywać w wyszukiwarkę takie zapytania jak „zeszyty dla pierwszoklasisty”, „piórnik dla dziewczynki” czy „plecak młodzieżowy”. Nasza tekstowa reklama w Google powinna więc być tak skonstruowana, aby zawierała w sobie wyrażenia odpowiadające takim zapytaniom. Może na przykład brzmieć: „Plecak młodzieżowy dla dziewczynki | Kup online z darmową dostawą”. Taka treść reklamy może więc zachęcić do kliknięcia użytkowników, którzy akurat poszukują sklepu z plecakami dla dziewczynek.

Budżet reklamowy

Gdy już przygotujemy w panelu reklamowym treści reklamy (jest bardzo proste i z pewnością nie będziemy mieć problemu z przejściem przez kolejne etapy tworzenia reklamy), pora na zasilenie konta budżetem. Jest on oczywiście uzależniony od naszych możliwości finansowych oraz tego, jaką kwotę jesteśmy w stanie w danym momencie przeznaczyć na promocję. Na początek warto ustalić określoną sumę, którą zasilimy konto, a w samej kampanii ustawimy budżet dzienny do wydania – w ten sposób będziemy mieć pełną kontrolę nad wydawanymi na reklamę pieniędzmi.

Reklamy zakazane

Warto również wiedzieć, że zgodnie z wytycznymi Google reklama nie może być kierowana na strony o tematyce związanej z bronią, narkotykami, tytoniem czy z treściami szokującymi czy dyskryminującymi. restrykcje te mogą różnić się w zależności od kraju.

Reklama Adwords, czyli właśnie ta oferowana przez wyszukiwarkę Google, to niezwykle skuteczne narzędzie pozyskania klientów. Warto skorzystać z niej nawet w przypadku małego budżetu, by przekonać się, co działa na naszych klientów oraz jak w przyszłości prowadzić skuteczną komunikację.

Leave a comment