Skip to content Skip to footer

Piwo bezalkoholowe – prawdy i mity

Piwo bezalkoholowe jest świetną alternatywą dla osób, które z większych lub mniejszych przyczyn nie mogą cieszyć się procentami. Trunek ten zyskuje coraz bardziej na popularności więc oczywiste jest, że powstało już wokół niego wiele mitów. Warto poznać choć niektóre z nich i rozstrzygnąć, czy przynajmniej część leży blisko prawdy.

JAK SMAKUJE PIWO BEZALKOHOLOWE?

Jednym z najczęściej zasłyszanych mitów jest stereotyp, że jeśli piwo nie zawiera procentów, to na pewno nie smakuje jak tradycyjny trunek z charakterystyczną goryczką. Otóż nic bardziej mylnego! Gorycz występująca podczas produkcji piwa dotyczy także tych bez alkoholu, bowiem smak jest wynikiem chmielenia i wynika z surowców użytych do wyrobu. To samo dotyczy nutki słodkości zawartej zarówno w piwie bez alkoholu, jak i z jego zawartością.

PIWO BEZ ALKOHOLU – NIEZDROWE?

Zazwyczaj piwo kojarzy nam się z tłustymi przekąskami i niekoniecznie zdrową dietą. Jest to zdecydowanie stereotyp bardzo nieprawdziwy, zwłaszcza jeżeli chodzi o piwo bezalkoholowe. Bowiem napój ten jest często stosowany chociażby przez sportowców, jako doskonałe uzupełnienie elektrolitów, mikro oraz makroelementów, dodający energii ale też regenerujący całe ciało. Widzimy zatem, że nie tylko jest to trunek doskonały w szybkim uzupełnieniu ubytków energetycznych, ale wręcz jest idealny dla osób uprawiających wysiłek siłowy, ponieważ w naturalny sposób obniża zawartość leukocytów we krwi, a więc zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, co przecież często ma miejsce u osób uprawiających sport.

DOSTĘPNOŚĆ PIWA 0%

Piwo o minimalnej, a nawet zerowej zawartości alkoholu jest teraz bardzo na topie, a większe sklepy posiadają zazwyczaj osobne półki do ich prezentowania. Jest więc to kolejny mit! Coraz więcej osób sięga po tego typu napoje, dlatego gama ich smaków i różnorodności naprawdę się powiększyła. Piwo bezalkoholowe posiada wiele wariantów smakowych – od smaku piwa tradycyjnego, do tych z wyczuwalną nutką owoców. Smakosze napoju bezalkoholowego nie tyle szukają procentów, co wyjątkowości i niepowtarzalności w smaku.

Piwo bez procent jest coraz popularniejszych trunkiem, zwłaszcza wśród osób nie mogących lub nie lubiących spożywać alkoholu. Warto sięgnąć po niego także wtedy, gdy brakuje nam energii, a nasza dieta wymaga uzupełnienia w potrzebne minerały.

Piwo bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com

Leave a comment