Skip to content Skip to footer

Odpowiedni połysk skóry samochodowej

W dzisiejszych czasach bardzo wielu kierowców zadaje sobie pytanie – co oznacza że skóra ma odpowiedni połysk? Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe, ponieważ jedni kierowcy wolą skórę matową, z kolei inni preferują bardzo wysoki połysk.

Oryginalny połysk skóry samochodowej

Zdecydowana większość nowych skór, była pierwotnie skórami matowymi, identycznie jak wiele starych tapicerek. Jak powszechnie wiadomo w wyniku stosowania różnorodnych środków pielęgnujących oraz z powodu kontaktu z odzieżą powierzchnia skóry samochodowej poleruje się automatycznie. Różnica ta jest bardzo widoczna przede wszystkim na siedzeniu kierowcy, zwłaszcza jak porówna je się z tylnymi siedziskami. Aby przywrócić odpowiedni blask naszej tapicerce możemy sięgnąć po porządny lakier do skóry samochodowej, który w sprawnych rękach, jest w stanie uratować nawet najbardziej zniszczoną tapicerkę skórzaną.

Renowacja skóry to idealna propozycja nie tylko dla właścicieli starych tapicerek samochodowych. W dzisiejszych czasach bardzo wielu kierowców świadomie zmieniają stan oryginalny. Dla wielu osób oryginalna tapicerka jest zbyt matowa, albo zbyt błyszcząca. Pamiętać należy również i o tym, że w przypadku skóry samochodowej bardzo często podejmuje się również próbę częściowej zmiany obicia w stosownym kolorze.

Jak uzyskać satysfakcjonujący połysk

Aby zniwelować wszelkie różnice nie tylko w połysku naszej skóry, ale przede wszystkim w jej kolorze należy sięgnąć po sprawdzony lakier do skóry samochodowej. Na półkach sklepowych znajdziemy wysokiej jakości farby tonujące matowe oraz farby tonujące z połyskiem. Od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb zależy z których preparatów będziemy chcieli skorzystać. Dzięki obydwu tym preparatom będziemy mogli dowolnie dopasować połysk naszej tapicerki.

Przed skorzystaniem z lakieru do skóry samochodowej warto najpierw bardzo dokładnie odtłuścić benzyną, albo innym preparatem do odłuszczania. Lakier należy nakładać równomiernie bardzo cienkimi warstwami. Kilkukrotne nałożenie warstw pozwoli nam uzyskać satysfakcjonujący efekt. Podczas nakładania kolejnych warstw możemy wspomóc się suszarką, dzięki czemu nie będziemy musieli czekać, aż ostatnio nałożona warstwa wyschnie.

Oryginalna matowa skóra

Bardzo wielu kierowców, chce mieć skórę tak matową, jak zaraz po zakupie nowego samochodu. Niestety nie zawsze będzie można osiągnąć ten cel. Skórę można zmatowić wyłącznie do konkretnego poziomu.

Farbę do silnika Motip spray kupisz na Lakiery24.com