Skip to content Skip to footer

Jak nauczyć się tworzenia gier?

Gry komputerowe to obecnie potężny biznes. Swoim twórcom dają milionowe zarobki i ogromną popularność. Mają również wielu naśladowców, którzy również chcą realizować się w tej branży. Jak nauczyć się tworzenia gier?

Aby stworzyć grę komputerową, potrzebna jest odpowiednia wiedza. Gry można tworzyć samodzielnie, ale najczęściej są one efektem współpracy wielu specjalistów, między innymi odpowiedzialnych za fabułę, grafikę, silnik, mechanikę gry – określani są oni również jako game developerzy, czyli osoby odpowiedzialne za zaprojektowanie i rozwój gry komputerowej.

Jak zacząć w świecie gier?


Do tworzenia gier wcale nie są potrzebne studia. Wiele osób związanych z tym właśnie środowiskiem nie posiada wyższego wykształcenia kierunkowego, ale ukończone różne kursy oraz szkolenia, podczas których można dowiedzieć się, na czym polega tworzenie gier 2D oraz 3D.

Zajęcia tego rodzaju są łatwo dostępne – można znaleźć je nawet on-line. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki słowa takie jak „tworzenie gier”, aby się o tym przekonać. Kursy i szkolenia są na wyciągnięcie ręki – zarówno w formie on-line, czyli przez e-learning, jak również w formie kursów stacjonarnych – głównie w największych miastach w Polsce.

Zapisanie się na kurs pozwalający na tworzenie gier nie jest zatem bardzo trudne. Warto jednak pamiętać o tym, że w szeroko pojętej branży informatycznej liczy się nie posiadanie suchej wiedzy, ale umiejętność wykorzystania jej w praktyce. Właśnie dlatego osobom, które chcą zacząć samodzielne tworzenie gier 2D oraz 3D zaleca się także ćwiczenie swoich umiejętności w tej dziedzinie.

Stwórz swoją pierwszą grę komputerową!


W związku z tym początkujący game developerzy powinny pamiętać o tym, aby jak najszybciej rozpocząć zbieranie doświadczenia, aby potem móc rozwijać się jeszcze intensywniej i znaleźć korzystną dla siebie ofertę pracy lub samemu założyć studio tworzące gry komputerowe.

Stworzenie pierwszej gry komputerowej może być wspaniałą przygodą i okazją do przetestowania zdobytej wiedzy i umiejętności. Gra może stać się także przepustką do kariery w tej właśnie branży, dlatego też warto udostępnić ją szerszej publiczności, na przykład z wykorzystaniem różnych specjalistycznych serwisów on-line. Można wtedy uzyskać także pomocne porady od bardziej doświadczonych w tej dziedzinie osób.

Zatem najważniejszym krokiem, aby rozpocząć tworzenie grier 2D oraz 3D, jest zapisanie się na odpowiedni kurs oraz przekucie swojej wiedzy w praktykę i stworzenie własnej gry. W ten sposób można otworzyć przed sobą jeszcze szersze możliwości w tej dynamicznie rozwijającej się branży.

Jak tworzyć gry dowiesz się na stronie http://ifun4all.com/