Skip to content Skip to footer

Jaką kasę fiskalną wybrać?

Obowiązek posiadania kasy fiskalnej ciąży na wielu przedsiębiorcach. To właśnie dzięki temu urządzeniu możemy wydrukować paragon, który po zakończonej transakcji przekażemy kolejno klientowi. Każda firma również musi na określony czas zatrzymać kopię tego paragonu do kontroli. Jak można zauważyć, na rynku znajdziemy wiele kas, jednak jaką wybrać?

Różne rodzaje kas fiskalnych

Bardzo wiele przedsiębiorców zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy otwierają swój własny biznes często zastanawia się, jaką kasę do swojej firmy powinni zakupić. Należy mieć świadomość, iż posiadanie tego typu urządzenia obecnie jest obowiązkowe i każdy właściciel firmy powinien je mieć.

Warto pamiętać, iż zakup tego typu kasy jest inwestycją na długie lata, z tego powodu powinniśmy bardzo dobrze zastanowić się nad jej wyborem. Zatem jakie możemy spotkać rodzaje kas na rynku oraz jaką powinniśmy wybrać do naszego przedsiębiorstwa?

Duża czy mała kasa fiskalna?

Przede wszystkim podczas wyboru wspomnianej kasy powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy aby nasza kasa była duża lub też preferujemy kasę mniejszych rozmiarów.

Warto pamiętać, iż mała kasa jest przeznaczona przede wszystkim dla przedsiębiorstw małych oraz średnich, które raczej świadczą usługi. Z kolei duże urządzenia to doskonałe rozwiązanie dla większych firm.

Kasa fiskalna z kopią lub też bez?

Podczas zakupu tego typu urządzenia powinniśmy także zastanowić się czy chcemy zakupić kasę która będzie nam drukowała kopię paragonu lub też chcemy zainwestować w nieco droższe urządzenie, które będzie nam zapisywało tego typu paragon w formie elektronicznej.

Warto pamiętać, iż druga opcja jest bardziej komfortowa, ponieważ to właśnie dzięki niej możemy przechowywać tego typu dane na wielu nośnikach i nie zajmują one dużo miejsca.

Często bardzo wielu przedsiębiorców ma ogromny problem i nie wie dokładnie, na zakup jakiej kasy fiskalnej się zdecydować. Warto pamiętać, iż choć na rynku możemy znaleźć bardzo dużo podobnych do siebie produktów, po głębszym zapoznaniu się z ich parametrami będziemy mogli znaleźć istotne różnice. Jest to bardzo ważne, ponieważ to właśnie dzięki temu możemy ocenić, czy chcemy zakupić to urządzenie i czy w pełni będzie spełniało wszystkie nasze wymagania.

Artykuł powstał we współpracy z Bimit-Mita