Skip to content Skip to footer

Kalendarz reklamowy – dlaczego warto zdecydować się na taki rodzaj reklamy?

Koniec roku to bardzo często gorący okres w pracy, nawet dla małych firm – to nie tylko potrzeba zamknięcia roku pod względem finansowym i dopełnienia wszelkich powinności, ale także czas na analizę przychodów. Często jest to także moment, w którym należy podziękować największym klientom za ich lojalność. Drobny podarunek jest mile widziany aby dbać o wspólne kontakty.

Czy kalendarze reklamowe to dobry prezent?

Coraz częściej firmy decydują się na reklamę poprzez drobne gadżety – długopis, kubek czy kalendarz to przedmioty, które są w codziennym użytku. Estetycznie wykonane przypominają o firmie, ale przede wszystkim są bardzo praktyczne. Większość z takich gadżetów może być wykonana zarówno w dużym jak i małym nakładzie, dlatego producent kalendarzy powinien poinformować ile może wynieść całkowity czas realizacji zamówienia. Najczęściej oprócz grafiki takiej jak logo firmy umieszczane są również dane kontaktowe, które pozwalają na szybki kontakt, a to czyni takie przedmioty interesującym sposobem na zareklamowanie swoich usług.

Jaki kalendarz wybrać?

Popularne są modele zarówno małe – kieszonkowe jak i kalendarze książkowe. Te pierwsze są zazwyczaj przeznaczone do użytku domowego, gdzie nie jest potrzebna duża ilość miejsca na zapiski, zaś wersja książkowa gwarantuje dużo przestrzeni nie tylko na zaplanowanie swojej pracy jak i dodanie własnych notatek, potrzebnych adresów czy numerów telefonów. Warto przed zakupem zdecydować się na konkretny układ takiego kalendarza – często można spotkać kalendarze, które mają rozkład tygodniowy, co bardzo ułatwia planowanie obowiązków, ale soboty czy niedziele mają wydzielone mniej miejsca, ponieważ zazwyczaj to dni w których firmy nie działają, dlatego warto wziąć pod uwagę działalność osoby, której planujemy sprawić taki upominek.

Obecnie kalendarze książkowe produkowane są w wielu wersjach kolorystycznych, co jest dodatkowym plusem. Sprawdzony producent kalendarzy ma w swojej ofercie wiele modeli spośród których można wybrać ten który najbardziej nas interesuje. Kalendarze reklamowe są miłym prezentem, który jest wygląda profesjonalnie, ale i jest niezwykle przydatnym gadżetem – nawet w obecnych czasach, gdzie większość firm korzysta z dobrodziejstw techniki, nie brakuje osób które nadal cenią ręczne zapiski i chcą mieć do nich dostęp bez obaw o połączenie z Internetem czy rozładowaną baterię telefonu komórkowego lub laptopa.

Leave a comment