Skip to content Skip to footer

Jak wybrać żel do paznokci?

Żele do paznokci niewątpliwie stają się dzisiaj coraz bardziej popularne. Nic też zatem dziwnego, że kuszą i coraz więcej pań chce spróbować tego sposobu na piękne paznokcie. Co trzeba zatem zrobić? Przede wszystkim konieczny jest tutaj wybór odpowiedniego żelu do paznokci. Jak w zasadzie możemy to zrobić?

Krok pierwszy – gęstość żelu do paznokci

Kiedy idziemy do sklepu na półkach zobaczymy na pewno naprawdę wiele różnego rodzaju żeli do paznokci. W które z nich tak naprawdę warto zainwestować? Otóż na początek zwróćmy uwagę na ich konsystencję – mamy tu odpowiednio żel do paznokci o małej gęstości, średniej gęstości oraz o dużej gęstości. Co nam daje taka informacja?

Żele do paznokci o dużej gęstości najlepiej nadają się do kładzenia na formę – wówczas będą one zdecydowanie najbardziej stabilne. Z kolei zaś żel kładziony na tipsy powinien mieć raczej średnią bądź małą gęstość.

Krok drugi – jednofazowy czy trójfazowy?

Następną kwestią jest to, jaki żel do paznokci mamy wybrać pod kątem jego fazowości. Konkretniej zaś istotne jest tutaj to, czy będzie to lakier jednofazowy czy też może trójfazowy. Jednofazowy niejako zawiera w sobie już w zasadzie wszystkie fazy i tu nic nie trzeba więcej robić. Wskazany jest jednak żel nabłyszczający do paznokci, aby generalnie cały paznokieć ładnie się prezentował.

W przypadku zaś żelu trójfazowego do paznokci sprawa wygląda w zasadzie nieco inaczej. Tutaj bowiem w istocie są trzy różne żele Na początek idzie żel bonderowy to znaczy podkład. Potem zaś nadchodzi kolej na żel budujący, a na koniec idzie jeszcze warstwa żelu nabłyszczającego.

Krok trzeci – cena i wielkość

Cóż na początek musimy mieć na uwadze to, że żele nie są wcale takie łatwe w obsłudze i nie do końca wszystko wyjdzie tak, jak chcemy. Istotne jest również to, że żele do paznokci występują w naprawdę wielu formach różnych firm i tak naprawę każda z nas decyduje potem, którym żelem najłatwiej jest się jej posługiwać.

Standardowo zatem polecane jest, aby na początek zaopatrzyć się raczej w małą ilość danego żelu. Istotne jest także to, że nie powinien to być żel najtańszy, bowiem one zdecydowanie charakteryzują się niższą jakością od tych nieco droższych i jeszcze będzie nam trudniej uzyskać jakiś efekt za pierwszym razem.

Żel do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl

Leave a comment