Skip to content Skip to footer

Dokumenty po zarejestrowaniu widlaka

Zakup wózka widłowego to wybór, przed którym prędzej czy później musi stanąć każda firma działająca w branży TSL. Niestety, ale duża liczba biurokratycznych wymogów zniechęca do zakupu i w niektórych przypadkach przemawia za wypożyczeniem widlaka. Jak wygląda biurokratyczne piekło, przez które trzeba przejść zanim skorzystamy z widlaka?

Co je czeka?

Wózki widłowe śląskie po złożeniu stosownego wniosku do Urzędu Dozoru Technicznego muszą zostać poddane badaniom technicznym. Na takich badaniach zostaną przetestowane oraz oznakowane. Do tego specjaliści zweryfikują czy stan faktyczny urządzenia zgadza się z naszą deklaracją z wniosku. Do tego wykonuje się tak zwane badanie odbiorcze, które weryfikuje działanie wszystkich elementów pojazdu. Po zakończeniu tych badań otrzymujemy decyzję od UDT.

Wózki widłowe serwis i konserwacja, to w ich przypadku 2 nierozłączne pojęcia. Konserwacje stanu technicznego będziemy musieli przeprowadzać przynajmniej raz do roku. Nie mówiąc już o kosztach eksploatacji i ewentualnych napraw.

Najważniejsze dokumenty

Poza złożeniem kompletu dokumentacji rejestracyjnej wózki widłowe śląskie muszą posiadać książkę eksploatacji. To podstawowy dokument, który uzyskuje urządzenie po dopuszczeniu do użytku komercyjnego przez UDT. To zbiór informacji technicznych, protokołów badań i innych procesów, które przeszedł nasz pojazd.

Do tego otrzymamy dziennik konserwacji wózka widłowego. Jest to dziennik, w którym zapisujemy daty przeglądów oraz ewentualnych napraw. Po otrzymaniu dokumentu, wózki widłowe serwis staje się ich drugą naturą. Ważne jest aby regularnie przeprowadzać konserwacje. Wszystkie niedopełnienia obowiązków w prowadzeniu dziennika zostaną wychwycone podczas inspekcji UDT, która raz do roku wykonuje przeglądy wózków widłowych.

Każda maszyna na terenie UE musi posiadać dokumentację techniczno-ruchową. Zanim zabierzemy się za korzystanie albo wynajem wózków widłowych Katowice lub inny oddział UDT może nam zwrócić uwagę na brak DTR.

Informacje zawarte w tej dokumentacji muszą umożliwić identyfikację urządzenia i ułatwić obsługę, a także zadanie konserwatorom podczas wykonywania przez nich obowiązków.
Tutaj także mamy dane dotyczące jego parametrów, schematów oraz opis czynności czyszczących. W głównej mierze zestawienie jego osiągów i cech. W przypadku zgubienia takiego dokumentu lepiej zgłosić się do Urzędu, zanim on zgłosi się do was. Bez tego dokumentu organizując wynajem wózków widłowych Katowice, możemy stracić reputację i otrzymać wysokie kary za nieprzestrzeganie wymogów. W takich przypadkach lepiej jest dmuchać na zimne.

Więcej dowiesz się na stronie https://www.agforklift.pl/