Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać palety plastikowe?

Obecnie palety plastikowe stają się standardem, jeśli chodzi o transport produktów w Europie. Coraz więcej firm wybiera palety plastikowe w miejsce tradycyjnych drewnianych. Czy rzeczywiście warto wybierać palety plastikowe na rzecz drewnianych? Jakie zastosowanie mają palety plastikowe oraz w jakich branżach? Jaka jest ich cena?

Cechy charakterystyczne palet plastikowych

Palety plastikowe są chętnie wykorzystywane w branży spożywczej. Nie potrzebują one obróbki chemicznej ani termicznej, aby mogły mieć kontakt z żywnością. Są bardzo łatwe w zachowaniu czystości- wystarczy je umyć. Możemy w tym celu wykorzystać myjkę ciśnieniową lub inny tradycyjny sposób. Nie osadzają się na nich grzyby ani nie będą gnić pod wpływem ciepła i wilgoci. Są przystosowane do każdych warunków klimatycznych. Przeszkodą w ich używaniu nie jest deszcz ani wysokie temperatury. Gdy nie są używane, złożona jedna na drugą zajmuje dużo mniej miejsca niż palety drewniane. Wybierając palety plastikowe oszczędzamy, więc miejsce oraz pieniądze. Paleta plastikowa posiada wysoką odporność na uderzenia, co sprawia, że nasz towar jest bezpieczny.

Cena palet plastikowych.

Koszt zakupu palety plastikowej jest zdecydowanie wyższy niż zakup palety drewnianej. Średnio jedna paleta kosztuję w granicach 150 złotych. Drewniane palety dla porównania kosztują w granicach 10 złotych.Nie oznacza to jednak, że nie opłaca się w nie inwestować. Paleta plastikowa jest dużo trwalsza niż paleta drewniana. Użytkowość palet plastikowych wynosi nawet 10 lat. W dodatku nie musimy ich naprawiać.

Widać więc, że wysoki koszt wyrównuję się podczas użytkowania.

Czy palety plastikowe są ekologiczne?

Mogłoby się wydawać, że jest to bardzo zły wybór, jeśli mamy na uwadze dobro naszej planety. Jednak palety plastikowe są w 100% recyklingowane. Gdy paleta ulegnie zniszczeniu, może zostać całkowicie przetworzona i zostanie stworzona z niej nowa paleta. Plastik jest również odporny na czynniki atmosferyczne.

Zabezpieczone przed kradzieżą

Palety plastikowe mogą być zamówione w dowolnym kolorze oraz mogą zawierać logo naszej firmy. Istnieje szeroka gama wzorów, co sprawia, że jest to produkt miły dla oka. Jest to doskonałym zabezpieczeniem przed kradzieżą i wykorzystaniem przez inne osoby. Paleta plastikowa nie nadaję się do palenia w piecu, więc również nie jest pokusą dla złodziei, którzy nie mogliby jej w żadnej sposób wykorzystać.

Leave a comment