Skip to content Skip to footer

Baleriny do czego pasują i jak nosić?

Baleriny są jednymi z najchętniej kupowanych butów wśród kobiet. Dodatkowo są bardzo wygodne, co jest ich ogromnym plusem. Pasują one prawie do wszystkiego i na każdą okazję. Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet w każdym wieku. Często sięgają po nie dziewczyny młode, jak i dojrzałe kobiety i starsze panie, którym zależy na maksymalnej wygodzie podczas codziennych spacerów czy zakupów.

Baleriny początek

Baleriny są butami znanymi od lat. Na początku głównie służyły do tańca i wykorzystywane były przez baletnice. We Francji powstały pierwsze klasyczne baleriny, znane nam dzisiaj. Zaczęły się one cieszyć ogromną popularnością pod koniec lat 50-tych, wówczas nosiła je m.in Brigitte Bardot. Potem w ślad za nią poszły inne gwiazdy, dzięki czemu buty stały się szybko bardzo popularne wśród wszystkich kobiet.

Jakie są rodzaje balerinek?

Buty te występują w wielu wzorach i fasonach, można wyróżnić kilka najbardziej popularnych m.in.:

– klasyczne – charakteryzują się one prostym krojem, występują w wielu kolorach;
– chanelki – wyróżnia je czarny i lakierowany nosek, a także pikowana baza, bardzo często występują z kokardą;
– baleriny pepp toe – są to baleriny z odsłoniętymi palcami, idealne na lato;
– meliski – zrobione z bardzo wytrzymałego gumowego plastiku.

Szukając odpowiednich balerin warto zainwestować w baleriny skórzane, są to buty na lata, które będą pasować do prawie każdej stylizacji i będą eleganckie. Wyróżnić można te matowe i z lakierowanej skóry.

Do czego pasują baleriny i do czego nie pasują?

Baleriny można założyć na co dzień do pracy, na randkę, na spotkanie ze znajomymi, zakupy czy na oficjalne spotkania. Skórzane baleriny będą posłowały nawet na eleganckie spotkanie biznesowe.

Baleriny są butami bardzo uniwersalnymi, warto je jednak dopasować stylistycznie np. do sukienki w kwiaty nie założy się balerin w paski w kolorze morskim, ani balerin z ćwiekami. Warto wiedzieć również, z czym ich nie łączyć. Zakładając długą suknię wieczorową, balerinki nawet te skórzane nie będą dobrze wyglądać, tutaj lepiej sprawdzą się szpilki. Oczywiście na weselu po wielu godzinach noszenia szpilek warto założyć baleriny i dać nogom odpocząć. Warto również omijać baleriny zakładając spodnie z szerokimi nogawkami m.in. dzwony. Po prostu nie wygląda to dobrze.

Dodatkowo warto mieć na uwadze to, że baleriny optycznie wydłużają stopę, więc kobiety z większym rozmiarem buta powinny uważać, a najlepiej unikać tego rodzaju obuwia.

Leave a comment