Skip to content Skip to footer

Kudzu root

Korzeń kudzu jest tradycyjnym lekiem na objawy menopauzy i związane z nią choroby współistniejące, takie jak osteoporoza oraz zaburzenia z sercem. Zioło jest również silnym czynnikiem estrogenowym. Oprócz tego warto wspomnieć o tym, że korzeń jest jednym z bardziej popularnych ziół fitoestrogennych w Chinach kontynentalnych.

Kudzu root – właściwości

Korzeń ten zawiera przede wszystkim glikozydy oraz polisacharydy. Udowodniono, że polisacharyd z tego korzenia zwiększa uwalnianie tlenku azotu z makrofagów i zwiększa ekspresję MHC-II z komórek dendrytycznych, chociaż z minimalną skutecznością w proliferacji komórek śledziony. Przyglądając się mechanizmom, zauważono, że stymulowane PLP komórki dendrytyczne charakteryzowały się zwiększoną translokacją. Jako roślina strączkowa zwiększa azot w glebie dzięki symbiozie z bakteriami wiążącymi azot. Jego głębokie korzenie górne przenoszą także cenne minerały z głębin na powierzchnie gleby – co z całą pewnością jest ogromną zaletą

Korzeń kudzu – wspaniałe zioło

Korzeń kudzu ma zazwyczaj 15–18% zawartości białka surowego i ponad 60% całkowitej wartości odżywczej strawnej. Zioło może być również konsumowane przez wszystkie rodzaje wypasanych zwierząt. Kudzu zawiera izoflawony, w tym puerarynę (około 60% całkowitej zawartości izoflawonów) i kwas szałwiowy. Kudzu korzeń uważane jest za jedno z 50 podstawowych ziół uważanych za mające działanie terapeutyczne. Niekorzystne skutki mogą wystąpić, jeśli kudzu jest przyjmowane przez osoby z rakiem wrażliwym na hormony lub osoby przyjmujące tamoksyfen, lek stosowany w leczeniu cukrzycy.

Kudzu root – zioło znane na całym świecie

Korzenie zawierają skrobię, którą tradycyjnie stosowano jako składnik żywności. Produkt ten popularny jest szczególnie w Azji Wschodniej. Zioło stosowane jest w różnych potrawach. Służy również jako zagęszczacz do sosów i może zastąpić skrobię kukurydzianą. Kwiaty są używane do wyrobu galaretki, która smakuje podobnie jak galaretka z winogron. Korzenie, kwiaty i liście kudzu wykazują działanie przeciwutleniające. Pobliskie kolonie pszczół mogą żerować na nektarze kudzu podczas suszy w ostateczności. Kudzu korzeń w smaku nie jest zbyt dobry, aczkolwiek jego właściwości są tak fantastyczne, że wiele osób spożywa produkt nawet w surowym stanie. Przyznać trzeba, że korzeń jest coraz bardziej popularny.

Leave a comment