Skip to content Skip to footer

Zorganizowany przewóz ludzi

Gdy duża grupa osób chce się szybko dostać z jednego miejsca do innego, należy im przygotować odpowiedni przewóz. Ale do tego potrzebny jest środek transportu, odpowiedni dla odległości i wymaganego terminu dotarcia na miejsce. A także mieszczący się w realnych kosztach podróży akceptowalnych przez samych podróżników.

Co do kosztów, te nie powinny wynieść zbyt wiele. Na pewno znacnzie mniej, niż by to było w przypadku podróży indywidualnej. Wynika to z tego, że grupowy przewóz osób pozwala na uzyskanie zbiorczych biletów i zniżek ze względu na większe zamówienie. Organizator transportu nie musi się wtedy martwić o to, czy zbierze odpowiednią liczbę pasażerów, wiec może sobie pozwolić na ustępstwa cenowe.

Takich transportów zbiorowych potrzeba np. wtedy, gdy większa, zorganizowana grupa osób udaje się na koncert znajdujący się kilkaset kiloemtrów od miejsca ich zamieszkania lub gdy potrzeba wrecz międzynarodowego przejazdu. Również wtedy, gdy jedzie się gdzieś na wycieczkę albo gdy przewożone są dzieci na kolonie lub zieloną szkołę.

Sam przejazd moze się odbywać różnymi środkami lokomocyjnymi. Mogą to być autobusy firmy http://www.efectbus.pl/, minibusy itp.