Skip to content Skip to footer

Wyjątkowy manicure w domu?

Masz dość ciągłego korzystania z pomocy kosmetyczki? Nie zawsze masz czas i ochotę by wybrać się do salonu. Teraz, gdy lakiery hybrydowe są tak łatwo dostępne, zrobisz swój wymarzony manicure bez wychodzenia z domu. Wystarczy podstawowy zestaw, lakier w ulubionym kolorze i do dzieła.

Lampa

Wszystko zależy od produktów, które zamierzasz używać. Przed wyborem lampy warto skonsultować się ze sprzedawczynią, czy te lakiery hybrydowe, które zamierzasz kupić utwardzisz w te właśnie lampie. Popularna lampa, znajdująca się w zestawach standardowych to lampa UV 36W, która występuje w wybranym kolorze. Zmieścisz w niej całą dłoń.

Lakiery hybrydowe

Wybierasz lakier według upodobań. Zazwyczaj w zestawach startowych znajduje się od jednego do trzech lakierów. Ta ilość jest dobra, gdy rozpoczynasz przygodę z samodzielnym manicurem hybrydowym.

Baza + top

Czasami baza i top występuję w jednym produkcie. Wiele profesjonalistek radzi jednak, by kupić je oddzielnie. Bazę stosujesz pod lakier, top z kolei – na lakier. Te produkty są ważne, gdyż trzymają cały manicure i przede wszystkim od nich zależy jego całościowy wygląd i trwałość.

Kostka polerska

Kostka służy wypolerowaniu płytki paznokcia. Czasami znajdują się na niej grudki lub resztki poprzedniego lakieru, które uniemożliwiają nałożenie nowych produktów.

Pilniki

Dzięki pilnikowi nadasz odpowiedni kształt paznokciom. Tutaj wybór należy do ciebie, czy chcesz zbyć posiadaczką kwadratów, czy tak popularnych ostatnio migdałków.

Odtłuszczacz

Odtłuszczacz, czyli tzw. też cleaner to bardzo ważny produkt do wykonania porządnego manicure. Rozpoczynasz i kończysz nim swoja pracę. Dzięki niemu lakier lepiej się trzyma, a po zastosowaniu an samym końcu – nie przyczepiają się do niego żadne pyłki.

Waciki bezpyłowe

Nie są to standardowe waciki, które używasz do zmywania z twarzy make-up. To waciki bezpyłowe, które nie zostawiają nitek na paznokciach. Dzięki nim odtłuścisz płytkę paznokcia.

Aceton

To produkt, bez którego nie ściągniesz manicurue hybrydowego. Dzięki niemu pozbędziesz się poprzedniego koloru i pozostałości po lakierze. Pamiętaj, że lakiery hybrydowego nie wolno zrywać – to bardzo niszczy płytkę paznokcia.

Powyższe produkty to podstawowy zestaw, który należy posiadać, by rozpocząć swój samodzielny manicure hybrydowy. Oczywiście, z czasem nasz zestaw może się powiększyć o dodatkowe preparaty, jednak te powyższe na początek zdecydowanie wystarczą.

Lakiery hybrydowe kupisz na chiodo.pl