Skip to content Skip to footer

Noclegi w górach

Wyobraźmy sobie turystę, który pojechał w góry i zaczął zwiedzać różne ich rejony. To całkiem wygodny pomysł, ale trzeba jeszcze zaplanować jakąś trasę, żeby naprawdę optymalnie wykorzystać czas urlopu i zwiedzić faktycznie sporo szlaków. Powinien też obmyślić sposób przemieszczania się, bo od tego sporo będzie zależeć.

Konkretnie rzecz ujmując jeśli ktoś postanowi cały czas wędrować tylko na nogach, siłą rzeczy cała wyprawa będzie ograniczona do dość niewielkiego obszaru. Może będzie to Karpacz i okolice, być może Zakopane, może tereny wokół Ustrzyk dolnych. Ale jeśli postanowi co kilka dni pojechać gdzieś dalej pociągiem lub autostopem, możliwości w tym zakresie ulegną znacznej poprawie i obejrzy się naprawdę dużo więcej górskich krajobrazów.

Pytanie gdzie po drodze będzie się taki turysta zatrzymać. Bo takie Zakopane, Karpacz czy Jaworzynka noclegi mają zarówno w pensjonatach, jak i hotelach. Można wiec znaleźć zarówno ich odmiany tanie, jak i drogie, te drugie oczywiście wygodniejsze. ale przecież jak ktoś wymaga wielkiego komfortu, to nie wybiera się na górskie szlaki i piesze wędrówki. Typowy podróżnik jest znacznie mniej wymagający i wystarczy mu „zwykły” poziom wygody.

Warto jednak, by zaopatrzył się on w GPS, który pomoże mu się orientować w terenie. Dobrze też będzie, jeśli weźmie ze sobą różne obrania na zmianę, bo pogoda może być przecież zmienna, a i różnice temperatur między dniem a nocą potrafią utrudnić życie przy takim sposobie spędzania wolnego czasu, zwłaszcza jeśli noclegi będziemy spędzać w terenie, zamiast na przykład w pensjonacie.

Podróżując po Polsce warto, także odwiedzić Sandomierz, historyczne miasto pełne zabytków. Znalezienie noclegu nie jest problemem ponieważ miasto ma ogromną bazę noclegową składającą się z pensjonatów, kwater i hoteli takich jak http://grillsolo.pl/.