Skip to content Skip to footer

Szeroko pojęta logistyka

Dawno już minęły czasy, gdy w celach transportowych trzeba było korzystać z lektyk i powozów zaprzeganych do zwierząt transprtowych. Obecnie korzysta się już z rozwiązań technicznych, takich jak smoachody, okręty, samoloty, czy barki rzeczne. Pozwala to nie tylko wykonywać usługi transportowe na znacznie większą skalę, ale też przyspiesza wykonywanie działań związanych ze spedycją.

To właśnie dzięki temu przeprowadzki w dużych miastch stały się dużo łatwiejsze, niż jeszcze sto lat temu. Obecnie wystarczy dobrze zorganizowana firma logistyczna świadcząca lokalnie, regionalnie i międzynarodowo usługi transportowe zarówno dla osób, jak towarów – i już można załatwić całą sprawę bez wielokrotnego kursowania pomiędzy poszczególnymi punktami miasta.

Również w kwestii poróży osób doszło do solidnych zmian. Obecnie odbywa się na dużą skalę, co zawdzięczać można zarówno upowszechnieniu się samochodów i rowerów, jak równiez rozwojowi komunikacji miejskiej oraz transportu publicznego. Ten ostatni sprawia, że przewóz osób jest możliwy nawet na większe odległości. W efekcie wiele rodzin jadąc na wakcje korzysta np. z pociągów.

Pytanie brzmi, jak będzie wyglądac przyszłość usług transportu towarowego i przewozów osobowych. Ale teog dopiero dowiemy się, obecnie za wcześnie prorokować. W końcu w średniowieczu nikt nie podejrzewał, że kiedyś pojawią się parowozy, a w XVIII wieku nikt nie sądził, ze ludzkość wymyśli kiedyś kosmoloty.