sposobów na aktywne spędzanie czasu jest wiele. Jedni lubią jazdę terenową przez górskie szlaki, inni wspinaczkę skałkową, a jeszcze inni lot paralotnią nad leśnymi terenami – krótko mówiąc każdy ma jakieś preferencje co do tego, co go najbardziej wciąga. Jedną z najciekawszych opcji są skoki na spadochronie. co takiego ciągnie ludzi właśnie do skakania z samolotu?
Przede wszystkim przeżycia, jakich dostarcza tego typu aktywność. Już samo opuszczenie samolotu na wysokości kilku kilometrów nad twardym gruntem musi pobudzać adrenalinę, a przecież jeszcze trzeba dolecieć do ziemi! Gdy jednak już się wyskoczy dochodzi do kolejnej fazy pozytywnych emocji, gdy nagle widzi się pod sobą miasta, pola i łąki – małe, odległe punkciki w rozległym krajobrazie. Punkciki, które zbliżają się z narastającą szybkością – by nagle wyhamować gdy otworzymy spadochron – i od tego momentu zbliżają się już dużo wolniej.
Ale naprawdę ciekawe są wysokościowe skoki tandemowe lub grupowe wykonywane ze znajomymi. Wtedy dwie lub więcej osób może nawzajem napędzać swoje emocje i zabawa staje się jeszcze lepsza. Natomiast w przypadku naprawdę zaawansowanych osób pojawia się jeszcze jedna możliwość. Gdy znudzą się już skoki w tandemie, można zacząć ćwiczyć akrobatykę sportową, którą z czasem będzie można wykorzystać.
Oczywiście nie jest to bezpośrednie przełożenie tych samych ruchów. To byłoby niemożliwe ze względu na bezpieczeństwo i budowę spadochronu. Ale tak czy inaczej trzeba najpierw rozćwiczyć swoje ciało i je uelastycznić. Można tego dokonać na batucie sportowej w dobrze wyposażonych salach gimnastycznych i halach sportowych. Gdy już ciągnie się w tym zakresie pewien stopień rozwoju może udać się do specjalistów, którzy rozpoczną dalszy etap szkolenia w tym zakresie, ucząc co można robić, a czego lepiej nie i w którym momencie można tego próbować, by zachować normy bezpieczeństwa.