Skip to content Skip to footer

Prześcieradła z gumką – wszystko, co chciałbyś o nich wiedzieć

Musisz wiedzieć, że prześcieradło jest tak samo ważnym elementem twojego łóżka jak materac czy nawet sama pościel. Nie jest to wyłącznie zwykły kawałek materiału, mający na celu zabezpieczyć twoją skórę przez bezpośrednim zetknięciem się z materacem. Dobre prześcieradło z gumką zadba o ciebie i sprawi, że będziesz mógł się lepiej wysypiać.

Najpierw zadbaj o rozmiar

Ten parametr powinieneś określić w pierwszej kolejności. Nawet najpiękniejsze prześcieradło wykonane z luksusowego materiału okaże się totalnie niepraktyczne, jeśli będzie po prostu za duże lub za małe. W przypadku prześcieradeł z gumką nie masz też takiej możliwości, by nadmiar tkaniny umieścić pod materacem, więc to bardzo ważne, byś kupił coś o idealnym rozmiarze.

Jeśli nie wiesz, jak go wybrać, najlepiej zapisz sobie na kartce wymiary materaca (jego wysokość, grubość oraz długość), a następnie udaj się z nimi do sklepu i poproś o pomoc ekspedienta. Tym sposobem unikniesz popełnienia błędu.

Naucz się je składać

Prześcieradło z gumką ma mnóstwo zalet i niestety jedną wadę – bardzo trudno się je składa. Ta czynność wymaga jednak po prostu dobrego sposobu. A oto i on.

Złóż materiał na pół. Teraz włóż ręce w dwa rogi występujące przy jednym boku i połącz ze sobą dłonie w taki sposób, by rogi z jednej ręki nałożyć na te z drugiej. Następnie umieść prześcieradło na podłodze i poprzez zabranie rogów z prawej strony złóż materiał w jednej trzeciej jego szerokości. Teraz lewą stronę przełóż na prawą, by utworzyć równy prostokąt. Jeżeli wyda ci się on jeszcze za duży, możesz kilkukrotnie złożyć go w kostkę, aby zajął mniej miejsca.

Główne właściwości prześcieradeł z gumką

To właśnie dzięki niepozornej gumce prześcieradła stają się niezwykle wygodne. Zawsze utrzymują się swojej pierwotnej pozycji, czyli nie przesuwają się i nie zwijają się ani nie zsuwają z materaca, nawet jeśli twój sen jest niespokojny i wyjątkowo wiercisz się w łóżku.

Ale wygoda to nie wszystko. Wiesz przecież, że gdy zwykłe prześcieradło zaczyna się zawijać, nie wygląda to zbyt schludnie. To z gumką nigdy natomiast nie zaburzy wizerunku twojej sypialni. Będzie o niego cały czas dbać, poprawiając go za sprawą swojej wysokiej estetyki wynikającej z gładkiej i równej powierzchni.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercie vegehome.pl.