Skip to content Skip to footer

Karbowane włosy – jak je nosić?

Moda na karbowane włosy powraca, dlatego na ulicach można natknąć się na coraz większą ilość posiadaczek takiej fryzury. Do jej wykonania potrzebne są wyłącznie karbownica do włosów oraz kilka minut wolnego czasu. Czy jednak każdej kobiecie będzie pasować taka fryzura? Jak ją w ogóle nosić, by nie uzyskać tandetnego efektu?

Kto może nosić karbowane włosy?

Jest to fryzura pasująca posiadaczkom włosów długich bądź półdługich. Na tych krótszych efekt karbowania nie zaprezentuje się zbyt dobrze i przede wszystkim nie będzie praktyczny. Zwiększy on bowiem objętość fryzury i sprawi, że stanie się ona niewygodna i sprawi wrażenie niechlujnej.

Jako że karbownice do włosów potrafią skutecznie zwiększyć objętość pasm, nadają się do tych cienkich i słabych. Kobiety próbują je wzmocnić przy pomocy tapirowania, jednak ta metoda znacząco niszczy włosy i może je jeszcze bardziej osłabić.

Wskazówki dla początkujących

Teoretycznie istnieją naturalne, domowe sposoby na uzyskanie dobrego efektu, jednak karbownica do włosów zawsze sprawdzi się od nich lepiej. Jest ona tak prosta w obsłudze, że każda kobieta prędko nauczy się z niej korzystać.

Stylizowanie włosów następuje przeważnie po ich uprzednim umyciu. Oczyszczone pasma należy najpierw dokładnie wysuszyć i nałożyć na nie specjalistyczny krem ochronny. Pasma włosów można wkładać między płytki karbownicy, by zyskać jeszcze lepszy efekt. Nie wolno ich jednak przetrzymywać w karbownicy do włosów dłużej niż kilka sekund.

Fryzury z karbowanych włosów

Karbowane włosy zrobiły prawdziwą furorę na świecie w latach 90. W tych czasach kobiety nosiły fryzury pofalowane od samego czubka głowy do końca pasm. Miały one ogromną objętość, ale już dziś uznaje się je za karykaturalne i tandetne. Pokarbowane włosy lepiej więc w pewien sposób ujarzmić.

Doskonałym trikiem będzie karbowanie włosów, pozostawiając ich górną, przylegającą do głowy część gładką. Karbownica do włosów może być też stosowana wyłącznie na pojedynczych pasmach, które i tak zdołają zmaksymalizować objętość fryzury. Przygotowane w ten sposób kosmyki można również fantazyjnie upiąć lub związać w kucyk. Fryzury tego rodzaju będą o wiele bardziej praktyczne od rozpuszczonych, pofalowanych włosów.

Karbownicę do włosów kupisz naCookStore.pl