Skip to content Skip to footer

Dystrybutory wody idealne na letnie upały

Nadszedł czas letnich upałów. W tym okresie, co zalecają lekarze, należy pić dużo płynów. Im większy wysiłek fizyczny, tym więcej. Dlatego ważne jest, aby mieć stały dostęp do dobrej wody pitnej. Nie zawsze woda z wodociągów nadaje się do picia, a kupowanie wody w butelkach plastikowych jest zajęciem mało praktycznym, szczególnie przy dużym zużyciu.

Dystrybutor do wody idealny do firmy i do domu

Zazwyczaj dystrybutory do wody pitnej spotyka się w miejscach pracy, szczególnie w biurach, oraz w miejscach publicznych. W tych pierwszych korzystają z nich pracownicy, a w tych drugich ustawione są, aby mogli skorzystać z nich klienci, szczególnie gdy są wśród nich osoby starsze i muszą długo stać w kolejkach.

Ale dystrybutory wody można równie dobrze zainstalować w domu. Są polecane szczególnie tam, gdzie woda z wodociągów jest niskiej jakości, np. mocno chlorowana, a kupowanie butelkowanej wody może nastręczać trudności, np. w przypadku osób starszych. Co więcej, na rynku dostępne są dystrybutory na wodę z wodociągów. Wówczas nie ma potrzeby wymiany butli, a woda jest automatycznie pobierana z sieci i filtrowana przez urządzenie.

Różne rodzaje wody do dystrybutorów

Firmy oferujące dystrybutory wody oferują zasadniczo dwa rodzaje: na wodę w butlach oraz na wodę z sieci wodociągowej. Tym samym z dystrybutorów możemy pić wodę:

– wodociągową,
– źródlaną,
– mineralną.

Wiele firm oferuje wodę, jaką znamy z mniejszych butelek, które dostać można na co dzień w sklepach spożywczych.

Dzięki zróżnicowanej ofercie, odbiorcy mają wybór. Wody mineralne będą nadawać się głównie do bezpośredniego spożycia bez gotowania, a w przypadku wody źródlanej i wodociągowej, dzięki umieszczonym w dystrybutorach filtrach, wiele osób to właśnie tej wody, a nie wody z kranu, używa do przygotowania herbaty, kawy, gorących kubków czy innych błyskawicznych dań, jakie zazwyczaj spożywa się w miejscu pracy.

Dystrybutory wody – minimum formalności ze strony klienta

Niezależnie od wyboru rodzaju dystrybutora, czy to na butlę, czy na wodę z sieci wodociągowej, klient nie musi przejmować się jego działaniem. W zasadzie jedyne co musi wykonać, to przygotować miejsce pod urządzenie.

To dostawca dystrybutora zajmuje się podłączeniem, dostawą wody i odbiorem pustych butli oraz serwisem. Klient musi jedynie zgłaszać potrzebę dostawy pełnych butli. A tych można trzymać po kilka na raz, jeśli pozwala na to miejsce, dzięki czemu dostawy odbywają się bardzo rzadko i nie stanowią kłopotu dla klienta.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco