Skip to content Skip to footer

Co potrzebne jest nam do gry w badmintona?

Wydawało by się, że do rozpoczęcia gry w badmintona, zawodnik potrzebuje wyłącznie rakiet, lotki i oczywiście partnera. Sklepy sportowe pokazują jednak, że podobnie jak w przypadku innych sportów akcesoria do badmintona mogą być bardzo różnorodne i wśród nich pokazują się ciekawe elementy ułatwiające i umilające grę. Warto więc lepiej się z nimi zapoznać i zobaczyć, co oprócz rakiet i lotek może się przydać do gry.

Strój do badmintona

Pierwszym i najważniejszym po rakietce i lotce akcesorium jest odpowiedni strój. Jego najważniejszym elementem będą oczywiście buty. Muszą być one dość lekkie i elastyczne, aby nie utrudniały graczowi wykonanie ruchów. Ceny specjalistycznego obuwia zaczynają się od kilkuset złotych, jednak taka kwota gwarantuje im wysoką jakość, a tym samym wyjątkową trwałość.

Ubrania sportowców to najczęściej luźna, lekka odzież, doskonale wchłaniająca wilgoć. Gra w badmintona wymaga bowiem sporego wysiłku, także zawodnik nieustannie podczas niej się poci, a aby jego skóra pozostała sucha, musi wyposażyć się w odpowiednie akcesoria do badmintona przepuszczające powietrze. To one pozwolą ciału oddychać.

Strój badmintonisty świetnie uzupełnią czapki, daszki, chusty i wszelkie okrycia głowy. To one uchronią zawodnika przed słońcem, które mogłoby utrudniać skupienie się na grze.

Owijki , naciągi

Aby rakietka dobrze się sprawdzała podczas gry należy odpowiednio o nią dbać. W tym celu należy zainwestować w specjalne, nowe naciągi, które w razie potrzeby po prostu sobie wymieni. Dzięki temu jego rakieta ponownie będzie działać prawidłowo i właściwie.

Owijki również okazują się być bardzo przydatne, dlatego warto w nie wyposażyć swoją rakietę. Dzięki temu lepiej dopasuje się ona do dłoni zawodnika i pozwoli mu na kontrolowanie przebiegu całej gry. Ich koszt to kilkanaście złotych na starcie.

Pozostałe akcesoria do gry

Istnieje również cała masa akcesoriów, które są przydatne ale nie niezbędne podczas gry. Zawodnicy nierzadko stosują m.in. frotki, zakładają je na ręce i mogą w razie potrzeby otrzeć nimi krople potu spływające po czole. Każdy gracz powinien mieć również komplet różnorodnych lotek, aby zawsze mieć czym odbijać.

A jeśli chce się zakupić wszystkie, tego typu rzeczy w korzystnej cenie, wystarczy zwrócić uwagę na całe komplety akcesoriów do badmintona. Nierzadko pojawiają się one w sklepach sportowych, a w ich skład wchodzą rakiety, lotki, naciągi oraz coraz częściej specjalne siatki do rozłożenia. Kupując taki komplet, można sporo zaoszczędzić, bo nie trzeba oddzielnie płacić za poszczególne elementy. Warto więc za jednym razem wybrać dla siebie cały sprzęt sportowy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Badmintomania.pl