Skip to content Skip to footer

Błędy podczas wyboru kancelarii notarialnej

Dzisiejsze czasy charakteryzują się tym, że generalnie mamy naprawdę duży wybór. Na runku mamy naprawdę wiele możliwości i opcji. Jeśli jednak nie sprawdzimy dokładnie wszystkiego wcześniej, to bardzo często wychodzimy na tym dość kiepsko, bo zostajemy w jakimś stopniu oszukani… Zasada ta dotyczy także kancelarii notarialnych.

Wybór kancelarii notarialnej

Teraz kancelaria notarialna w każdym większym mieście jest praktycznie na każdym rogu. Jednak co oczywiste – nie każda jest dobra. W jaki zatem sposób możemy oddzielić te dobre od złych?

Zazwyczaj trzeba po prostu poświęcić nieco czasu na dokonanie wyboru. W końcu są to najczęściej bardzo ważne dokumenty czy transakcje, zatem nie możemy załatwiać ich w pośpiechu. Niestety jednak żyjemy dziś szybko i często nie robimy wielu rzeczy dokładnie. Jakie są najczęstsze błędy, które popełniamy podczas wyboru kancelarii notarialnej?

Błąd pierwszy – kierowanie się ceną

Wiele osób popełnia niestety nieraz podstawowy błąd. Otóż kierują się oni ceną. Najczęściej mamy tutaj do czynienia z dwoma typami osób. Jedni twierdzą, że wolą wybrać niskie kwoty, inni zaś, że wolą zapłacić dużo, a mieć pewność, że wszystko jest w porządku.

Ani jedno ani drugie myślenie nie jest zbyt dobre. Otóż wysoka cena nie gwarantuje wcale wysokiej jakości, tak samo jak niska niskiej…

Błąd drugi – nie sprawdzenie kancelarii w Internecie

Często także podczas wyboru kierujemy się opiniami koleżanki z pracy albo tym, którą kancelarię pierwszą znajdziemy. Tymczasem warto naprawdę poszukać wcześniej informacji o danej kancelarii w Internecie.

Dlaczego? Otóż czasami może się okazać, że dana kancelaria notarialna specjalizuje się w zupełnie czymś innym niż nasza sprawa. Ponadto warto sprawdzić, jak dana kancelaria notarialna postrzegana jest przez innych klientów. Co przy tym dość istotne – nie traktujmy każdej opinii jako prawdy objawionej.

Błąd trzeci – nie zobaczenie kancelarii na żywo

Często wydaje nam się, że po co mamy widzieć kancelarię, skoro już przecież dokonaliśmy wyboru. Otóż sprawa nie jest taka prosta. Pamiętajmy, że fundamentem dobrej organizacji jest przede wszystkim zaufanie. Jak zaś możemy mieć zaufanie do kogoś, kogo nie znamy?

Czasami się zdarza tak, że jakiś notariusz może mieć świetne referencje, a jednak jakoś nam nie pasuje. Warto zatem wcześniej umówić się z daną kancelarią notarialną, aby sprawdzić, czy rzeczywiście będziemy mieć zaufanie do danej osoby.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na notariusz-bydgoszcz.com.pl.