Skip to content Skip to footer

Czy alkomaty internetowe są wiarygodne?

Rozkład alkoholu we krwi jest procesem bardzo wolnym i tak naprawdę zależnym od wielu różnych czynników. Aby uniknąć wielu nieprzyjemności warto skorzystać z pomocy alkomatów online, dzięki którym można oszacować nie tylko, jakie mamy stężenie alkoholu we krwi, ale również za ile godzin wytrzeźwiejemy.

Alkomat online – wiarygodność

W dzisiejszych czasach bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się wirtualne alkomaty, które można szybko ściągnąć praktycznie na dowolne urządzenia mobilne. W specjalnych aplikacjach należy podać kilka ważnych informacji i odpowiedzieć na proste pytania, aby ustalić ile promili najprawdopodobniej mamy w wydychanym powietrzu. Bardzo wiele osób zastanawia się jednak, czy alkomat internetowy rzeczywiście działa i czy można na jego wynikach się opierać. Jeżeli chodzi o wiarygodność, to wyniki w alkomatach online mogą znacząco odbiegać od wyników uzyskanych w atestowanych, policyjnych alkomatach, dlatego też aplikacje mobilne należy traktować wyłącznie z przymrużeniem oka. Alkomat wirtualny to wspaniałe narzędzie orientacyjne, które w przybliżeniu pomoże ustalić poziom naszego upojenia alkoholowego.

Jaki alkomat online jest najdokładniejszy?

Na naszym rynku internetowym jest kilka godnych polecenia alkomatów internetowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Godny polecenia jest przede wszystkim alkomatonline.pl i ilemogewypic.pl. Wirtualne alkomaty internetowe to tak naprawdę bardzo proste narzędzia, które opierają się na mniej lub bardziej skomplikowanych algorytmach. Praktycznie w każdym internetowym alkomacie należy podać takie dane jak np.: płeć, wiek, wagę, wzrost, rodzaj spożytego alkoholu, jego ilość i oczywiście zawartość alkoholu w napoju. W niektórych aplikacjach wymagane jest także udzielenie odpowiedzi na kilka prostych pytań, aby otrzymać wynik. Pomiar internetowy nigdy nie będzie dokładny, a tym bardziej wiarygodny. W chwili obecnej mogą one służyć jedynie do zabawy i nigdy nie powinny być wyznacznikiem mówiącym o naszym rzeczywistym stanie trzeźwości. Bardzo wiele osób uważa, że alkomaty online tak naprawdę mogą wyrządzić więcej szkód niż pożytku, dlatego też nie zaleca się z nich korzystać. Kwestia jazdy pod wpływem alkoholu jak powszechnie wiadomo jest bardzo poważna, dlatego też alkomat internetowy należy traktować jako zabawę.

Wirtualny alkomat znajdziesz na stronie https://alko-maty.pl/wirtualny-alkomat-online.html.