Skip to content Skip to footer

Akcesoria dla dzieci

Dla małego dziecka trzeba kupić wiele przydatnych rzeczy. Z pewnością będą to ubranka, butelki do karmienia, śliniaczki, wózki spacerowe, łóżeczko, czy foteliki samochodowe. Każda z tych rzeczy jest potrzebna w innym celu i niezwykle przydatna.

Oczywiście modne obecnie wózki dla małych dzidziusiów przydatne są do spacerów z dzieckiem. Zdecydowanie jest to lepsza opcja niż stosowanie nosidełka albo noszenie cały czas na rękach. Choć oczywiście niemowlęta także na rękach trzeba nosić, aby czuło się spokojniejsze. Jednak w przypadku wyjścia na świeże powietrze na godzinną przechadzkę bardziej sprawdzą się właśnie wózki.

Natomiats foteliki samochodowe przydają się w przypadku podróżowania z dzieckiem samochodem. Ale to już inny temat.

W kwestii łóżeczek natomiast należy pamiętać, aby z jednej storny były wygodne dla dziecka (to akurat dotyczy też wózków), a zdrugiej były bezpieczne. Stąd często w takich sprzętach zamontowane są szczebelki ochronne.

Mebelki dziecięce przydają się przy karmieniu – aby odpowiednio ustawić dziekco. Również w czasie tej czynności przydadzą się wspomniane już butelki ze smoczkiem, a także śliniaczki zabezpieczające ubranka dziecięce przed poplamieniem.

Wracahąc do początkowego tematu. Wózki dla dzieci występują w dwóch formach. Jednej przeznacoznej dla niemowląt, gdzie dziecko cały czas jest w pozycji leżącej. Natomiast druga, to wózki spacerowe, przeznaczone dla już trochę większych dzieci, które przebywając w wózku będą raczej siedzieć. Czasami pojawiają się też modele łączące obie wersje, określane jako wielofunkcyjne.